Timmermans a Monty Python abszurdjához hasonlította a kormány legújabb kampányát
"Ha nem lenne ilyen komoly az ügy, akkor jó vicc lenne" - mondta az EB-alelnök.
"Ha nem lenne ilyen komoly az ügy, akkor jó vicc lenne" - mondta az EB-alelnök.
Egyre több menedékkérő érkezik legálisan az Európai Unióba - írta a Berliner Morgenpost című német lap vasárnap az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatal (EASO) 2018-ról szóló éves jelentésére hivatkozva.
Zuckerbergéknek az információkkal egy céljuk van, a profitmaximalizálás, az összekapcsolt világ magasztos szóvirága csak ezt leplezi.
Donald Trump amerikai elnök szombaton Twitter-üzenetben sürgette az Egyesült Államok európai szövetségeseit, hogy az Iszlám Állam terrorszervezet Szíriában elfogott, több mint nyolcszáz külföldi harcosát "fogadják vissza", és állítsák bíróság elé.
Súlyos bajok gyötrik Európát, harcolni kell érte, és küzdeni kell a multilateralizmusért, a nemzetközi ügyek egyetértésen, többoldalú megállapodásokon alapuló formálási módjának megőrzéséért is - mondta Angela Merkel német kancellár szombaton az 55. müncheni nemzetközi biztonságpolitikai konferencián (MSC).
Nem nálunk a legegészségesebbek a gyerekek, viszont ha fáj a foguk, szinte kivétel nélkül orvoshoz kerülnek.
Szerda este megszületett a megállapodás, amely az Európai Unió új szerzői jogi irányelvének legkényesebb részleteit pontosította.
Januárban még elhalasztották a voksolást az Európai Parlamentben, azóta pedig az is felmerült, kiveszik a két legkeményebb cikkelyt az új szerzői jogi irányelvből. A jelek szerint ebből nem lett semmi, a visszaszámlálás pedig már el is indult.
Az első lépés ahhoz, hogy megvédjük Európát a külső és a belső ellenségeitől, az az, hogy felismerjük a jelen fenyegetés nagyságát. A második lépés pedig az, hogy felébresszük és mozgósítsuk az alvó Európa-párti többséget: védjék meg az európai értékeket. Európát féltő publicisztikát közölt Soros György.
Az Európai Parlament elnöke azt mondta: Éljen az olasz Isztria, éljen az olasz Dalmácia.
Dunja Mijatovic aggodalmát fejezte ki a magyarországi civil szervezetek elleni lejárató hadjáratok és működésüket megnehezítő intézkedések miatt, bírálta Magyarország menedékkérőkkel való bánásmódját, aggasztónak nevezte az újságírók helyzetét, és kritizálta a közigazgatási bírósági rendszer felállítását is.
2017 nyara óta külföldön és odahaza egyaránt ugyanolyan tarifával telefonálhatnak és mobilinternetezhetnek az Európai Unió állampolgárai. A Brexittel ez változhat a briteknél.
Tudorel Toader román igazságügyi miniszter közölte, minden eszközzel meg fogja akadályozni, hogy honfitársa, a román antikorrupciós hivatal éléről kétes körülmények között leváltott Laura Codruta Kövesit nevezzék ki az alakulóban lévő európai uniós ügyészség élére. Az EU-s politikusok szerint a bukaresti ellenállás is azt mutatja, az EU soros elnöki tisztét betöltő Romániában is valós probléma a korrupció.
Gyors változások jönnek az után, hogy Macedóniából Észak-Makedónia lett. Az ország még idén csatlakozhat a NATO-hoz, és közelebb kerülhet az EU-hoz.
Ismét fellángolt a vita London és Madrid között Gibraltár hovatartozásáról, pláne, hogy egy uniós dokumentum brit gyarmatként emlegette a városállamot.
Franciaország konzultációra hazarendelte római nagykövetét, s ezzel újabb mélypontra érkezett a két EU-tagállam hónapok óta fokozatosan romló viszonya. A populista, jobboldali olasz koalíció azzal az Ausztriával is haragban áll, amelyet a nacionalista szélsőjobbot képviselő Szabadság Párt részvételével alakított koalíciós kormány irányít. Ahogy terjed a populizmus, úgy várhatóak újabb belső viták az unióban.
Már régóta baj van a magyarországi demokrácia helyzetével, a Freedom House amerikai elemző intézet öt éve minden egyes alkalommal rontott az Orbán-kormány értékelésén, s nem meglepő, hogy az idén Magyarország átcsúszott a „részben szabad országok” társaságába – írja elemzésében a The Washington Post. A lap szerint az EU is felelős a magyarországi helyzetért.
A brit fél olyan megoldást keres, amely garantálja, hogy az Egyesült Királyság "nem ragad bele" végleg az ír-északír határ újbóli fizikai ellenőrzésének elkerülésére kidolgozott készenléti mechanizmusba – közölte Theresa May csütörtöki brüsszeli látogatása előtt a Downing Street.
Egyre több jel utal arra, hogy miután a vezető EU-tagállamok Juan Guaidó parlamenti elnököt ismerték el Venezuela legitim államfőjének, a hivatalos elnök, Nicolás Maduró szövetségesének számító Oroszország is kezdi elengedni a diktatórikus eszközökkel kormányzó volt buszsofőr kezét. Oroszországnak 10 milliárd dollárja bánhatja Maduro bukását.
Valós időben lehet majd tudni, pontosan mikor, hol, mi történik a dohánytermékekkel. A rendszer kiépítésére és ötévnyi üzemeltetésére 4 milliárd forintot szán az állami trafikcég. Az egyedi azonosítókért díjat számolhatnak fel a gyártóknak és az importőröknek.